Спортист Своге и Хебър завършиха 1:1 в дербито на 27-ия кръг във Втора лига. Гостите от Пазарджик поведоха чрез  Георги Търтов (23), ветеранът Деян Христов (48) донесе точката за домакините. Така разликата между двата отбора, които се борят за третото място, остава две точки в полза на тима от Своге.

Домакините влязоха по-добре в мача и стигнаха до гол още в първите минути, но попадението на капитана Борислав Стойчев беше отменено заради засада.

Изненадващо в 23-ата минута Хебър поведе в резултата. Дълъг прехвърлящ пас от собствената половина изведе Георги Търтов зад отбраната на домакините. Вратарят Стефано Кунчев излезе да го пресрещне, но нападателят на гостите прати технично топката във вратата, въпреки опита на притичалия Богомилов да я избие пред голлинията.

Спортист започна втората част още по-нахъсано и в началните секунди пред Ивайло Михайлов се откри добър шанс, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 48-ата минута логично резултатът бе изравнен. 38-годишният Деян Христов засече с глава центриране от корнер на Кристиян Кочилов.

Последваха атаки и към двете врати, но по-чистите положения бяха пред Александър Любенов.
Томи Костадинов в 83-ата минута от добра позиция не успя да отправи точен удар, а Деян Христов секунди преди края бе изведен на чудесна позиция, но стражът на Хебър Любенов спаси.

СПОРТИСТ СВОГЕ - ХЕБЪР 1:1

0:1 Търтов (23)
1:1 Христов (48)

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Мартин Михайлов (81 – Ваньо Иванов), Борислав Стойчев, Галин Ташев, Ивайло Михайлов (72 – Стивън Славков), Кристиян Кочилов, Валентин Йосков (63 – Джулио Чарлов), Кирил Янакиев, Томи Костадинов, Деян Христов
Треньор Ивайло Василев

ХЕБЪР: Александър Любенов, Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Атанас Ташолов, Тодор Гочев (85 – Стойчо Папазов), Николай Дичев (76 – Ивайло Лазаров), Евгени Игнатов, Георги Търтов (76 – Йордан Тодоров), Станислав Маневски (55 – Красимир Илиев), Октай Хамдиев, Тодор Чаворски
Треньор Николай Митов

Жълти картони: Деян Христов, Стивън Славков, Мартин Михайлов, Томи Костадинов (С); Красимир Илиев, Тодор Чаворски, Ивайло Лазаров (Х)