Новакът във Втора лига – Фратрия, записа първа победа в професионалния футбол. Отборът на Емануел Луканов спечели гостуването си на Спортист Своге от втория кръг на първенството с 1:0. Единственото попадение отбеляза Стелиян Добрев в 54-ата минута, който се възползва от грешка на домакините.

Мачът бе равностоен, като и двата отбора нямаха много голови положения. В 10-ата минута Джейсън Клифърд стреля опасно, но Георги Китанов спаси. Малко след това Ангелов стреля, но Дилън да Силва се справи и отрази

На старта на новия сезон фратрийци завършиха наравно с Добруджа (1:1), а „шоколадите“ отстъпиха минимално на Пирин Благоевград.

С днешния успех тимът от Бенковски събра четири точки в актива си, а Спортист остава в дъното на класирането с две загуби. В следващия кръг Фратрия ще срещне „орлетата“ от Благоевград, докато за момчетата на Борислав Стойчев предстои двубой с дубъла на ЦСКА.