Отборите на Спортист Своге и Спартак Плевен изиграха постен мач и логично завършиха наравно 0:0 в среща от 4-ия кръг на Втора лига. Така двата тима, които са съседи във временното класиране, пропуснаха добра възможност да се изкачат в таблицата.

Преди изиграването на всички срещи от кръга Спортист заема 15-а позиция с актив от 4 точки, докато Спартак е на 10-а с една точка повече.

Гостите създадоха добра ситуация в 15-ата минута, когато Преслав Георгиев стреля, но изпрати топката покрай вратата.

В 26-ата минута Калоян Стефанов стреля от пряк свободен удар, но вратаря спаси.

Малко след началото на второто полувреме Калоян Стефанов центрира добре от ъглов удар, Бастунов игра с глава, но топката излезе в аут.

В 61-ата минута Стефанов отново центрира добре, Бешев плъзна топката с глава, но я изпрати покрай вратата.

Най-чистото положение за гол дойде в 88-ата минута, когато Паоло Соарес стреля от упор, но стражът на плевенчани спаси.