Спортист се върна на победния път във Втора лига, като победи Струмска Слава с 3:1. През първото полувреме двата отбора си размениха по един гол. Първо в 22-ата минута Петър Вуцов се оказа на правилното място при избита от вратаря топка и я прати в мрежата на гостите.

След 3 минути обаче гостите изравниха. Димитър Стоянов изпълни далечен пряк свободен удар и изненада Стефано Кунчев за 1:1.

През второто полувреме футболистите на Петър Колев създадоха няколко чисти голови положения, като най-близо до попадението бе Лукас Мартинс.

В 64-ата минута „шоколадите“ получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка защитник в наказателното поле. Илия Русинов стреля, топката се удари в страничния стълб, върна се в полето, но Слав Петков реагира отлично и отбеляза за 2:1.

В 78-ата минута Георги Николов изпълни перфектно пряк свободен удар от ъгъла на наказакелното поле и даде комфортна преднина на своя отбор – 3:1.