Спортист Своге постигна минимална победва с 1:0 срешу Витоша Бистрица в мач от 21-ия кръг на Втора лига. Така момчетата на Петър Колев в четвърти пореден мач не допуснаха гол и взеха общо 8 точки. В момента отборът заема четвърто място на точка от топ 3.

Единственото попадение в мача падна в 38-ата минута, когато Илия Русинов бе изведен в добра позиция, пусна успореден пас към Георги Николов и той на празна врата реализира.

Мачът започна интересно и в първите две минути двата тима създадоха по едно голово положение. Първо гостите сътвориха меле в наказателното поле, но защитата на Спортист се справи. Още в следващата атака „сините“ имаха добър шанс, но пропуснаха.

В 13-ата минута Илия Русинов излезе на стрелкова позиция, но шутира в аут. След още 3 минути игра Русинов отново стреля, но този път Борис Груев спаси.

В 38-ата минута Спортист направи добра бърза атака. Илия Русинов излезе сам срещу вратаря, но предпочете да пусне успоредна топка към Георги Николов, който на празна врата отбеляза за 1:0.

7 минути след подновяването на играта гостите създадоха напрежение пред Миртин Величков, след изпълнение на ъглов удар. Последва контраатака, след която Тазути стреля, но ударът му бе блокиран.

В 58-ата минута Спортист можеше да вкара втори гол. След центриране от пряк свободен удар, вратарят на гостите изпусна топката, но до добавка не се стигна.
В 71-ата минута гостите създадоха добро положение, но двама човека не успяха да засекат топката.

В 74-ата минута Спортист направи много добра атака. Димитър Петров изведе Георги Николов, който пусна успореден пас, но до завършващ удар не се стигна.

Две минути преди края на мача Спортист направи много бърза контраатака, която завърши с два поредни удара. Последно Борис Димитров стреля, но Груев спаси.

В последната минута от даденото продължение Спортист можеше да вкара втори гол, но шут на Слав Петков бе спасен.