Монтана и Спортист Своге завършиха при резултат 0:0 в двубой от 20-ия кръг на родната Втора лига. През първото полувреме домакините бяха по-активни, но не успяха да реализират положенията си.

През втората част отново имаше няколко положения пред двете врати, като по-опасните бяха пред тази на "шоколадите". След равенството Спортист заема четвъртото място във Втора лига, а имаше шанс да се изкачи до второто място при победа. Монтана пък остава на седмата позиция.

На Gong.bg също ще проследим най-интересното от мача

В 5-ата минута Монтана погледна към вратата на "шоколадите". След остро центриране отдясно, футболист на Спортист изчисти, но топката премина опасно близо до десния страничен стълб на вратата.

Две минути след това и гостите опитаха да застрашат Петър Петров на вратата на Монтана. Два опита за удар обаче бяха блокирани, като последен капитана Владимир Семерджиев пробва изстрел извън наказателното, но и той бе спрян.

Спортист атакува добре отдясно в 13-ата минута, но опита за пас в пеналтерията на домакините бе блокиран. Мигове след това Монтана изпусна най-доброто си положение от началото на мача. Йордан Йорданов получи пас в наказателното поле на "шоколадите" и стреля. Ударът му бе блокиран, а топката стигна до Мехди Уамри, който също шутира, но Мартин Величков се намеси страхотно, за да запази нулевото равенство.

В 23-ата минута Ивелин Георгиев стреля, но право в ръцете на Величков, който улови комфортно. И през следващите минути домакините останаха по-активният тим в атакуващ план. В 29-ата минута дойде една и от опасните атаките на Спортист. Симеон Чатов центрира отляво, а топката кацна на главата на Русинов. Ударът на нападателя обаче премина покрай страничния стълб.

Илия Русинов стреля в последните секунди на първото полувреме. Ударът му дойде извън наказателното поле и мина встрани от вратата обаче. Така без повече положения пред двете врати завърши първото полувреме.

В 50-ата минута Монтана комбинира добре. Стилян Килово потърси Йордан Йорданов на границата на наказателното, но вторият не успя да си поеме топката и тя му бе отнета. Секунди след това Антон Тунгаров опита изстрел от сериозна дистанция, който попадна в средата на вратата и ръцете на Мартин Величков.

Седем минути след това Антон Карачанаков бе изведен със страхотен пас. Той остана очи в очи с Мартин Величков, но не успя да преодолее стража с удара си по земя. След това се чу и сигнал за засада. Отново той имаше шанс да отбележи от пряк свободен удар в 66-ата минута. Изпълнението му обаче мина встрани от целта.

В 76-ата минута Илия Русинов от "шоколадите" бе близо до това да открие резултата. Той опита интересен изстрел след центриране при ъглов удар. Топката тупна  тъкмо до страничния стълб. Две минути следтова Антон Карачанаков опита изстрел извън наказателното поле, който отново не порази вратата на свогенци.

Карачанаков отново притесни Мартин Величков при пряк свободен удар. Той отпрати много плътен изстрел, който обаче попадна в средата на вратата и стражът на Спортист успя да избие.

FT / МОНТАНА - СПОРТИСТ СВОГЕ 0:0

Съставите на двата отбора:

МОНТАНА: 12 Петър Петров, 7 Андреас Васев, 3 Иван Михов, 14 Димитър Буров, 20 Стилян Николов, 13 Йордан Йорданов, 22 Стефан Каменов, 6 Ивелин Георгиев, 9 Мехди Уамри, 17 Бушентуф Идрисс Фудил, 71 Антон Карачанаков

СПОРТИСТ: 1 Мартин Величков, 16 Богдан Костов, 6 Дилян Георгиев, 21 Александър Бастунов, 22 Павлин Чиликов, 23 Симеон Чатов, 8 Владимир Семерджиев, 17 Аюб Тазути, 7 Слав Петков, 10 Илия Русинов, 15  Георги Николов