Спортист победи Ботев Ихтиман с 5:0 в последната проверка преди старта на шампионата във Втора лига. Мачът се игра на градския стадион в Своге. Два гола отбеляза Георги Николов, а по един добавиха Ариф Ферадов, Илия Русинов и Йоан Маринов, който се разписа директно от ъглов удар.

Преди срещата бе представен отбора, с който Спортист ще играе през новия сезон.

Мачът започна с добро положение за гостите от Ихтиман. Опитният Борислав Балджийски шутира, но пропусна.

ПФК Спортист Своге
6 снимки

В 10-ата минута Спортист поведе. Ариф Ферадов получи топката в наказателното поле, направи един финт, с който преодоля бранител и с хубав удар насочи топката в далечния на вратаря ъгъл за 1:0.

Само няколко минути по-късно Федаров отново вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.
В 23-ата минута „шоколадите“ изпълниха ъглов удар, стражът на Ботев изпусна топката, но Богомил Богомилов я изпрати покрай вратата.

След още 5 минути игра Йоан Маринов изведе Кирил Янакиев, който стреля, но вратарят на гостите се справи.

Второто попадение падна в 42-ата минута. Тогава, след меле в наказателното поле, топката се озова в Илия Русинов, който със силен шут, от 13-14 метра, я изпрати в мрежата на Ботев.

Секунди преди почивката се разписа и Йоан Маринов. Той изпълни ъглов удар и директно насочи топката в мрежата на противника – 3:0.

Второто полувреме започна с чисто голово положение, което се откри пред Георги Николов, но нападателят не успя да реализира. Той се реабилитира в 60-ата минута, когато напредна, преодоля защитник и с хубав удар вкара четвъртия гол в мача.

В 88-ата минута гостите от Ихтиман имаха възможност да намалят, но Ивайло Василев спаси.

В последната атака Георги Николов вкара и последния гол в мача. След центриране отляво нападателят отигра топката с глава и я мушна в мрежата на съперника.

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Богомил Богомилов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Владимир Сиромахов, Йоан Маринов, Кирил Янакиев, Илия Русинов, Александър Бастунов, Ариф Ферадов, Георги Николов (Ивайло Василев, Сами Пилер, Богдан Костов, Галин Ташев, Стефан Стефанов, Кристиян Андонов)

БОТЕВ ИХТИМАН: Васил Найденов, Станислав Катранков, Марио Войнов, Любомир Митков, Александър Христов, Васил Велев, Богомил Христов, Рангел Игнатов, Николай Замфиров, Борислав Балджийски, Борислав Янков (Ивайло Георгиев, Андрей Павлов, Антонио Илиев, Илиян Попов, Велизар Балджиев, Владимир Петрунов, Александър Иванов)