Спортист (Своге) нанесе първа загуба на Струмска слава (Радомир) през този сезон във Втора лига, след като в 9-ия кръг го победи с 3:0 като гост.

Поражението попречи на радомирци да се изкачат отново на върха, а тимът от Своге вече е спокойно в средата на таблицата.

Опитният Светослав Диков откри резултата в 4-ата минута, а през второто полувреме се разписаха Илия Русинов от дузпа и крилото Богдан Костов, който беше точен 10 минути преди края.

Втора победа от началото на сезона записа Созопол, пречупил с 2:1 Добруджа. Созополии мръднаха една позиция нагоре в класирането благодарение на решаващ гол на Антонио Ласков в 91-ата минута. Преди това Тома Ушагелов откри резултата в 10-ата минута, а Йоан Тиа изравни за гостите в 60-ата.