Спартак Варна и Спортист Своге завърши наравно 2:2 в мач от 19-ия кръг на Втора лига. Румен Руменов даде аванс на "соколите" в 10-ата минута от дузпа. "Шоколадите" стигнаха до изравнителен гол чрез Светослав Диков в 23-ата минута от наказателен удар, а малко преди това футболист на домакините беше изгонен.

Спортист направи пълен обрат чрез Мартин Сандов в 31-ата минута. Спартак стигна до равенството с гол на Ахмед Ахмедов в началото на втората част.

Варненци остават на второ място във временното класиране с 33 точки, докато Спортист е 15-и с 19 точки.

В друг мач от кръга Марица победи с 1:0 у дома втория отбор на ЦСКА 1948. Единственият гол в мача вкара Веселин Марчев в 19-ата минута.

С успеха "пиратите" събраха 22 точки и заемат 13-о място във временното класиране. "Червените" имат две точки повече.