Спартак Плевен победи Спортист Своге с 3:0 в двубой от 27-ия кръг на Втора лига. Руси Черанков се разписа в 71-ата минута, а две по-късно Боримир Карамфилов удвои. "Шоколадите" получиха дузпа малко след това, но Георги Николов не успя да я реализира. Клаубер Сантана се разписа в продълженията на срещата.

Спартак Плевен стигна до трите точки и първа победа след десет поредни поражения във второто ниво на българския футбол. Плевенчани заемат деветото място с 36 пункта. Спортист Своге остава на четвъртата позиция, с точка зад Крумовград.

Малко след като изминаха 60 секунди, се стигна до първата по-опасна атака на домакините. Митко Русанов бе потърсен с прехвърлящ пас в наказателното поле на "шоколадите", но Русанов не успя добре да си поеме топката и бързо бе затворен от защитник на гостите.

В 4-ата минута Слав Петков изпълни пряк свободен удар, пращайки ниско центриране в пеналтерията на Спартак Плевен. Там в краткото разбъркване до топката стигна Георги Николов, чийто опит за изстрел обаче бе блокиран.

Спортист Своге отново погледна към вратата на Богомил Цинцарски в 16-ата минута. "Шоколадите" изпълниха два корнера, като първият се превърна в директен изстрел, който стражът изби над напречната си греда. При втория защитата се справи достатъчно добре и изчисти.

В 22-ата минута гостите комбинираха отлично, а Васил Шопов изведе Алекс Чакъров сам срещу стража. Той обаче не успя да стигне до топката и да нанесе изстрел след добро излизане на Ивайло Василев, който улови топката. Все пак това бе най-чистото положение в срещата до момента.

Седем минути по-късно Семерджиев пусна хубав пас между защитници на гостите, а до топката стигна Богдан Костов, който пое в наказателното поле, но се подхлъзна под натиска на бранител и се озова на земята. Секунди след това Семерджиев бе намерен с центриране и стреля с глава, но встрани от вратата.

В 55-ата минута Лукас Мартинс бе изведен отдясно, а той изпрати подаване в пеналтерията на гостите, където Георги Николов се опита да стигне до топката, но вратарят Цинцарски го изпревари. Четири минути след това Спартак Плевен погледна към вратата на "шоколадите", но влезлия като резерва Боримир Карамфилов не успя да нанесе изстрел.

Лукас Мартинс получи добро подаване във вътрешността на наказателното поле на домакините в 63-ата минута. Той успя да се завърти и да стреля, но шутът му бе блокиран. Топката стигна до Георги Николов, който обаче не успя да я нацели добре.

В 71-ата минута домакините удариха. Руси Чернаков получи на границата на наказателното поле, завъртя се и и стреля, пращайки топката по земя в долния десен ъгъл на вратата.

Секунди след това Спартак Плевен стигна до второ попадение. Васил Шопов намери Боримир Карамфилов, който преодоля Ивайло Василев и удвои преднината на домакините.

В 77-ата минута Спортист Своге получи шанс да изпълни дузпа. Георги Николов застана зад топката на бялата точка, а изстрелът му бе спасен от Богомил Цинцарски.

"Шоколадите" поискаха още една дузпа в 84-ата минута, когато техен футболист бе съборен в наказателното поле на Спартак Плевен. Реферът Станислав Тодорв обаче показа, че играта трябва да продължи. ю

В продълженията на срещата Клаубер Сантана стигна до гол, като така оформи класиката срещу гостите. Попадението дойде след неубедителна игра в защита на "шоколадите". Есума нанесе изстрел, който бе отразен от Василев, а топката попадна в Клабуер, който я добави в опразнената врата.

FT / Спартак Плевен - Спортист Своге 3:0

1:0 Руси Чернаков 71'

2:0 Боримил Карамфилов 73'

3:0 Клаубер Сантана 90+2'

Съставите на двата отбора:

Спартак Плевен: 12 Богомил Цинцарски, 2 Димитър Калчев, 5 Иво Върбанов, 6 Виктор Иванов, 21 Валентино Макавеев, 3 Франк Ландри, 13 Алекс Чакъров, 18 Руси Чернаков, 19 Митко Русaнов, 11 Васил Божинов, 10 Васил Шопов

Треньор: Цветомир Тодоров

Спортист Своге: 33 Ивайло Василев, 16 Богдан Костов, 6 Дилян Георгиев, 21 Александър Бастунов, 22 Павлин Чиликов, 23 Симеон Чатов, 3 Петър Вуцов, 7 Слав Петков, 8 Владимир Семерджиев, 14 Лукас Мартинс, 15 Георги Николов

Треньор: Петър Колев