Четири срещи бяха изиграни от Втора лига през днешния ден. Първа победа като гост постигна отборът на Добруджа във Втора лига, след като в 18-ия кръг надделя над регионалния съперник Черноморец Балчик. Домакините откриха резултата още в 4-ата минута чрез Джонатан Нсонде, но втората част беше изцяло за добричлии, които се приближиха максимално до топ 3.

Струмска слава помогна на Добруджа, след като нанесе поражение като гост на Монтана. Монтанчани също като добричлии претендират за влизане в Първа лига.

В дерби на дъното Спортист Своге и Беласица Петрич записаха равенството 1:1. И двата тима остават под чертата на спасението, където са Литекс Ловеч и Марица Пловдив.

С две попадения преди почивката на Васил Шопов пък Спартак Плевен пречупи Марица и се придвижи в горната половина на класирането.