Спортист Своге допусна тежка загуба с 0:3 у дома от Спартак Варна. Гостите поведоха в 23-ата минута след спорен гол на Никола Борисов. След центриране от ъглов удар Борисов насочи топката към вратата, където Галин Ташев я изби около голлинията. Страничният съдия Васил Шавов обаче маркира попадение. Гостите използваха две груби грешки на Спортист и вкараха още два гола чрез Иван Колев в 27-ата и 56-ата минута на двубоя.

Първото добро голово положение бе в 11-ата минута, когато Спортист направи добра атака, топката попадна у Дуде Ндонгала, който влезе мощно в наказателното поле и стреля, но за късмет на гостите топката мина покрай вратата.

В 18-ата минута гостите направиха добра атака, но Борислав Стойчев успя да блокира нападател на Спартак преди да нанесе завършващ удар.

В 23-ата минута варненци вкараха гол, който бе зачетен от съдията, но останаха сериозни съмнения за неговата редовност. След центриране от ъглов удар Никола Борисов игра с глава и изпрати топката към вратата. Галин Ташев изчисти от голлинията, но страничния съдия Васил Шавов от Бургас маркира попадение.

В 27-ата минута футболистите на Спортист сбъркаха при изнасянето на топката, Янчо Андреев получи пас в дълбочина, който го изведе в чиста позиция сам срещу вратаря. Той обаче реши да потърси намиращия се на по-добра позиция Иван Колев, който на празна врата вкара второто попадение в мача.

Само след 3 минути игра домакините можеха да върнат един гол. Кирил Янакиев получи топката в наказателното поле, но преди да нанесе голов удар топката му бе избита. След корнера Борислав Стойчев също можеше да вкара, но пропусна, след като се сблъска с футболист на гостите.

В началото на второто полувреме гостите вкараха и трети гол. Иван Колев се възползва от нова грешка на „шоколадите“, успя да преодолее Ивайло Василев и отбеляза на празна врата.

В 64-ата минута Дуде Ндонгала имаше добра възможност, стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

Дванадесет минути преди края на мача Ндонгала опита майсторско изпълнение на пряк свободен удар, като изпрати силна топка към горния на вратаря ъгъл, но коженото кълбо излезе в аут.

Съставите на двата тима:

Спортист Своге: Ивайло Василев, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Богомил Богомилов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Мартин Сандов (66 – Стефан Стефанов), Илия Русинов, Даудет Ндонгала, Кирил Янакиев, Деян Христов (63 – Ивайло Христов)

Спартак Варна: Станислав Нисторов, Генади Луго (69 – Николай Иванов), Виктор Митев (61 – Велислав Боев), Иван Пенев, Никола Борисов, Архан Исуф, Цветан Илиев, Янчо Андреев (80 – Даниел Начев), Мехмед Мехмед (80 – Георги Георгиев), Георги Бабалиев, Иван Колев (69 – Георги Георгиев)