Ботев победи Спортист Своге с 3:1 в последната си проверка преди началото на пролетния дял на първенството.

По едно попадение отбелязаха Васил Гуджев, Ридван Хаджифейзула и Ирфан Юсеинов. През целия двубой "канарчетата" имаха превъзходство и само липсата на концентрация пред гола лиши отбора от по-изразителна победа.

Още в 7-ата минута Васил Гуджев откри резултата, след като навърза няколко защитника на гостите и с хубав удар разтреля вратаря на Своге. След това попадение гостите се опитаха да се върнат в мача, но нямаха чисто голово положение пред вратата на Николов. До края на първото полувреме Ботев взе инициативата в свои ръце, но пропуски направиха Курдов, Николай Манчев и Гуджев.

След почивката "канарчетата" натиснаха още по-силно своя съперник и в 71-ата минута Ридван Хаджифейзула удвои преднината на Ботев, след удар от малък ъгъл. 10 минути по-късно дебют за представителния отбор на "жълто-черните" направи Христо Парунев. Само 4 минути след това Георги Стефанов подаде към Ирфан Юсеинов, който излъга вратаря на гостите и на празна врата покачи на 3:0. Една минута преди края на редовното време гостите отбелязаха почетно попадение, след удар от 2 метра.

Съставът на Ботев: Илия Николов, Костадин Гаджалов, Владо Байрев, Ники Димитров, Емил Аргиров, Димитър Байрев, Светослав Асенов, Васил Гуджев, Николай Манчев, Иван Танчовски, Димитър Байрев, Атанас Курдов (Васил Василев, Ирфан Юсеинов, Георги Стефанов, Христо Парунев, Петко Фанев, Илиан Христов, Ридван Хаджифейзула).