Спортист Своге победи третодивизионния Надежда Доброславци с 3:1 в първата си контролна среща за 2021 година. Мачът се игра на националната футболна база в Бояна, а в понеделник отборът от Своге заминава за подготвителен лагер в Сандански. Четирите гола в мача паднаха през второто полувреме и то само в рамките на 6 минути.
През първото полувреме футболистите на Ивайло Василев имаха един куп голови положения, но не успяха да вкарат. Първо Дужио Чарлов, а след това и Деян Христов пропуснаха изгодни ситуации. В 20-ата минута Деян Христов изведе Айкут Рамадан в изгодна позиция, но в последния момент стражът на аматьорския тим изби в ъглов удар.

Малко по-късно Деян Христов стреля опасно от пряк свободен удар, но изпрати топката в аут. Добри шансове се отвориха пред Галин Ташев, Иво Михайлов и Айкут Рамадан, но те нямаха късмет да отбележат.

Първото попадение в мача падна в 56-ата минута, когато Валентин Йосков отбеляза при дебюта си за Спортист Своге. Той вкара с далечен шут извън наказателното поле. След още 2 минути игра Рамадан центрира от ъглов удар и Богомил Богомилов с глава удвои.

Футболистите на Надежда върнаха едно попадение преди Спортист да вкара и трети гол. В 62-ата минута Айкут Рамадан нахлу отдясно, центрира и намиращият се на проби Мартин Динов отбеляза за 3:1.

Като титуляри започнаха новите попълнения Иво Михайлов, Галин Ташев и Валентин Йосков, както и намиращия се на проби вратар Дан Королев. През второто полувреме се появи друго ново попълнение – Цветомир Вачев, както и намиращите се на проби Стивън Славков, Мартин Динов и Николай Рагин. В игра влязоха и юношите на клуба Янко Ботев, Марио Бисеров, Даниел Христов и Цветомир Янакиев.

Съставът на СПОРТИСТ СВОГЕ: Дан Королев, Ваньо Иванов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Ивайло Михайлов, Кристиян Кочилов, Галин Ташев, Джулио Чарлов, Айкут Рамадан, Деян Христов, Валентин Йосков (Васил Вълчев, Мартин Михайлов, Николай Рагин, Богомил Богомилов, Стивън Славков, Цветомир Вачев, Кирил Янакиев, Мартин Динов, Марио Бисеров, Янко Ботев, Даниел Христов, Цветомир Янакиев)