Отборът на Септември София се класира за следващата фаза на турнира за Купата на България, след като надвиха с минималното 1:0 Спортист Своге в среща от 1/16-финалите на турнира. Единственото попадение реализира Кристиян Пешов в 76-ата минута. Резервата се разписа не и без помощта на късмета, тъй като при негово центриране топката попадна във вратата.

През първата част домакините имаха по-добрите възможности, но стражът на гостите Иван Василев парира удари на Ивайло Христов и Димитър Алексиев. Младият Христов пропусна добра възможност в 28-ата минута, докато Ивайло Василев трябваше да се намесва в 33-ата минута, когато Айкут Рамадан стреля от фал. Малко преди почивката Янакиев пропусна нов шанс за Спортист.

След почивката Рамадан застраши вратата на домакините. Мартин Сандов пропиля добър шанс да даде аванс на Спортист в средата на втората част, а резервата Стоичков бе близо до гол за Септември, но Иво Василев с отличен рефлекс спаси. Около 15 преди края падна победното попадение, след като Пешов центрира отляво и топката попадна във вратата, въпреки че никой не игра с нея.

Интересно е да се отбележи,  че двамата близнаци Ивайло Василев от Спортист и Иван Василев от Септември пазеха на двете врати.

СПОРТИСТ СВОГЕ - СЕПТЕМВРИ СОФИЯ 0:1

0:1 Кристиян Пешов 76’

СПОРТИСТ СВОГЕ: Ивайло Василев, Галит Ташев, Богомил Богомилов, Иво Харизанов, Владимир Сиромахов, Ивайло Михайлов, Мартин Сандов, Илия Русинов, Кирил Янакиев, Ивайло Христов, Димитър Алексиев

Резерви: Стефано Кунчев, Стивън Славков, Красимир Панчев, Деян Христов

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ: Иван Василев, Айкут Рамадан, Мартин Стойчев, Рафаил Пърликов, Иван Арсов, Панайот Пасков, Атанас Кабов, Крисиан Колев, Мартин Ачков, Реди Каса, Иван Аврамов

Резерви: Николай Банков, Александър Тодоров, Кристиян Пешов, Марио Илиевски, Симеон Александров, Стоян Стоичков, Теодор Цветанов