Всички отбори от efbet Лигата продържиха към осминафиналите на турнира за Sesame Купата на България след победи в събота. След като Локомотив Пловдив елиминира трудно след продължения Добруджа с 4:3, напред в турнира продължават Арда, Пирин Благоевград, Локомотив София и Хебър Пазарджик.

Арда се наложи над Септември Тервел с 4:0 с два гола на Радослав Цонев и по едно попадение на Тонислав Йорданов и Николай Жеков.

Пирин Благоевград надигра Вихрен Сандански с 1:0 в мач, игран в село Микрево, като победното попадение за "орлетата" вкара Борис Тютюков след час игра. Тимът от Сандански доигра последния четвърт час с човек по-малко на терена, след като бе изгонен Стефан Методиев.

Снимки: LAP.bg
23 снимки

Локомотив София също се класира напред, след като победи Спартак в Плевен с 1:0 и единствен гол на тарана Димитър Митков в края на първата част.

Последният участник на осминафиналите от елита е Хебър Пазарджик, който се наложи над Спортист в Своге с 1:0 и попадение на Олексий Збун в 58-ата минута.