Левски победи Спортист Своге с 2:1 в контрола при повторния дебют на Станимир Стоилов начело на тима. В средата на първото полувреме на два пъти гредата спря "сините" от попадения след изстрели на Билал Бари и Здравко Димитров. В началото на втората част столичани поведоха след гол на Георги Миланов (53) от дузпа, а малко по-късно 16-годишният Любомир Тодоров удвои преднината на домакините, а в заключителните минути на двубоя Иво Харизанов с глава оформи крайния резултат.

Антон Узунов
23 снимки

Преди първия съдийски сигнал Станимир Стоилов бе посрещнат с бурни овации от публиката. В първите минути на двубоя „сините“ задържаха умело топката и заложиха на организирането на постепенни атаки.

В 5-ата минута Стивън Славков открадна топката в средата на терена и опита да преодолее Пламен Андреев от дистанция, но изстрелът му бе много неточен и топката излезе в аут.

„Сините“ отговориха пет по-късно, след като Здравко Димитров навлезе навътре и отправи изстрел от дистанция, принуждавайки Стефано Кунчев да избива.

Възпитаниците на Станимир Стоилов продължиха да бъдат по-активният тим и залагаха предимно към изнасяне на топката по земя и атаки по фланговете.

В 21-ата минута „сините“ организираха отлична атака по левия фланг. Иван Горанов центрира в наказателното поле, където Билал Бари нанесе изстрел с глава, но топката премина на сантиметри над гредата. Малко след това и Здравко Димитров с плътен удар не успя да намери целта.

Три минути по-късно Радослав Цонев центрира от ъглов удар, след което Билал Бари на първата греда стреля с глава, но кълбото срещна десния стълб на вратата на Стефано Кунчев.

Малко след това Здравко Димитров показа отново техническите си умения и елегантно нагласи топката на удобния си десен крак, след което нанесе изстрел от дистанция, но топката отново навести десния страничен стълб на вратата.

В 33-ата минута Спортист организира добра атака, която завърши с подаване на Красимир Панчев към Деян Христов. Опитният нападател веднага нанесе изстрел, но той бе слаб и Пламен Андреев улови без проблеми.

Спортист Своге погледна по-смело към вратата на „сините“ в заключителните минути на първата част, но домакините показаха добра игра в защита и не успяха да разгърнат възможностите си за бързи контраатаки.

На почивката Станимир Стоилов не направи промени по състава си, докато опонентът му Борислав Кьосев включи в игра всички свои резервни футболисти.

„Сините“ стартираха агресивно втората част и в 52-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Бари. Зад топката застана Георги Миланов, който с изстрел в долния десен ъгъл реализира.

В 56-ата минута Радослав Цонев стреля директно от фаул, принуждавайки Ивайло Василев да боксира решително.

Четири по-късно Георги Миланов се отскубна зад гърба на защитата и остана само срещу вратаря на гостите, но халфът опита технично да го прехвърли, но стражът улови. Малко след това Асен Митков открадна топката пред наказателното поле на Спортист и стреля технично, но прати топката покрай вратата на Ивайло Василев.

В 66-ата минута Левски удвои преднината си. 16-годишният Любомир Тодоров бе изведен зад гърба на отбраната, след което напредна и хладнокръвно реализира във вратата на Ивайло Василев.

В 74-ата минута Асен Митков великолепно преодоля съперник, след което изведе Любомир Тодоров зад гърба на отбраната. Нападателят напредна, но този път не успя да намери целта и пропусна изгодна възможност.

В 82-ата минута изстрел на Стелян Георгиев и последвал рикошет се озова за трети път в гредата зад вратаря на Спортист.

В последната минута на двубоя Иво Харизанов реализира с глава, оформяйки крайния резултат.

ЛЕВСКИ - СПОРТИСТ СВОГЕ 2:1

1:0 Г. Миланов 53-д.

2:0 Л. Тодоров 66'

2:1 Харизанов 89'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Денис Динев, Георги Александров, Иван Горанов, Андриан Краев, Радослав Цонев, Димитър Костадинов, Георги Миланов, Здравко Димитров, Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов

СПОРТИСТ СВОГЕ: Стефано Кунчев, Борислав Стойчев, Богомил Богомилов, Мартин Сандов, Галин Ташев, Ивайло Михайлов, Стивън Славков, Илия Русинов, Деян Христов, Дуде Ндонгала, Красимир Панчев

Треньор: Борислав Кьосев