Славия победи с 3:0 у дома Спортист Своге в последната си приятелска среща преди началото на сезона в efbet Лига. Преди двубоя беше представен целият отбор на "белите" за новия шампионат. В състава е и бившият национал Галин Иванов, който се завръща след двегодишен престой в ЦСКА 1948.

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" започна с повече от четвърт час закъснение заради топлото време в София.

Антон Узунов
24 снимки

В третата минута Радослав Кирилов можеше да открие резултата, но шутът му от въздуха мина покрай вратата.

В 11-ата минута Славия взе аванс в резултата. Ертан Томбак центрира, топката достигна до Тони Тасев, който триково подаде за Йон Бакеро. Испанецът стреля от близко разстояние, а шутът беше блокиран, но при добавката Бакеро се разписа във вратата на гостите.

Девет минути след това младият Кристиян Стоянов стреля в аут.

В 54-ата минута Славия реализира втори гол. Ерол Дост подаде към Георги Вълчев при изпълнение на фаул и той със силен удар изстрел от на 25 метра реализира втория гол за Славия.

В 67-ата минута Дарко Тасевски получи пред границата на наказателното поле и изведе Валентин Петров след грешка в защитата на тима от Своге. Юношата на Славия остана очи в очи със Стефано Кунчев и отбеляза за 3:0.

След почивката в игра като резерва влезе Галин Иванов.