Септември София победи Спортист Своге с 2:0 в приятелски мач. Мачът се игра на изкуствен терен под непрекъснат дъжд, което допълнително затрудни двата отбора.

start-photo.bg
73 снимки

Още в 5-ата минута „шоколадите“ създадоха добра голова ситуация, която не успяха да реализират. След 3 минути игра Георги Николов бе изведен сам срещу вратаря, но стражът на Септември спаси шута му.

В 18-ата минута Септември вкара първия гол. Асен Георгиев изпълни хитро пряк свободен удар и вкара топката в мрежата за 1:0.

В 30-ата минута Спортист създаде добра голова възможност, но Богдан Костов не успя да нанесе завършващ удар.

Септември имаше добър шанс за гол, но намиращият се на проби вратар Мартин Величков спаси.

В началото на втората част Септември вкара втори гол. Домакините направиха бърза атака, която завърши с удар голов удар на Димитър Костадинов за 2:0.

В 72-ата минута Кирил Янакиев стреля опасно, но топката излезе в аут. 14 минути преди края, друг футболист на Спортист проби, Пепе Дилан стреля с глава, но не уцели вратата.

В 90-ата минута имаше нов шанс за гол. След центриране в наказателното поле Габриел Александров стреля с глава, но в аут.

Стартови състави:

Спортист Своге: Мартин Величков, Дилян Георгиев, Богдан Костов, Павлин Чиликов, Виктор Стойков, Симеон Чатов, Владимир Семерджиев, Илия Русинов, Аюб Тазути, Александър Бастунов, Георги Николов
Второ полувреме: Ивайло Василев, Кристиан Андонов, Сами Пилер, Габриел Александров, Пепе Дилан, Владимир Сиромахфов, Петър Вуцов, Александър Бастунов, Филип Ангелов, Кирил Янакиев, Лукас Мартинс