Днес приключи есенният дял от първенството на Югозападната Трета лига. С изиграването на мачовете от 17-ия кръг стана ясно и класирането след първата част от сезона.

Трябва да се отбележи успеха на Ботев Ихтиман с 2:1 над Спортист Своге на стадион "Ботев". Гостите са доста силен състав като в редиците им личат имената на преминалите през елитни отбори Борислав Стойчев, Дарко Савич, Томи Костадинов, Владимир Каптиев, но днес нямаха ден.

Още в 7-ата минута на срещата Томи Костадинов откри резултата за Спортист, но домакините успяха да се върнат в мача след изпълнение на корнер и автогол, за да се стигне до 1:1.

През втората част при една от най-добрите си атака домакините пропуснаха да реализират втори гол. Кристиян Димитров излезе очи в очи с вратаря, но пропусна да го накаже. Все пак след изпълнение на дузпа Влади Бахъров донесе 3-те точки на Ботев. След попадението домакините успяха да затворят мача и да спечелят срещата. Така Ботев ще зимува на 10-ото място в класирането с актив от 18 точки. Спортист е на 4-ото място с 31 точки.

В челото продължава борбата между Миньор Перник и Септември Симитли. Перничани взеха успеха у дома с 3:0 срещу Балкан Ботевград, и ще зимува на върха с актив от 39 точки, а Септември Симитли пречупи Оборище в Панагюрище с 1:0 и е втори с точка по-малко.

Есенно класиране:
1. Миньор Перник 16 12 3 1 33:5 39 т.
2. Септември Симитли 16 11 5 0 29:11 38 т.
3. Вихрен Сандански 16 10 3 3 26:13 33 т.
4. Спортист Своге 16 10 1 5 28:20 31 т.
5. Оборище Панагюрище 16 8 4 4 22:8 28 т.
6. Кюстендил 16 9 1 6 25:16 28 т.