Изпадналият вече от А група тим на Спортист Своге изненадващо победи с 2:1 като гост Миньор Перник в предпоследния си мач в елита. И двете попадения за шоколадите вкара Стойчо Младенов-младши.

В десетата минута Ивайло Димитров пресече една топка в центъра на терена, след което напредна и подаде към Младенов, който стреля от границата на наказателното поле и след рикошет кълбото влезе във вратата на Иво Иванов.

В 19-ата минута Младен Стоев центрира в наказателното поле на Спортист, където Адриан Олегов бе оставен непокрит и с глава прати топката във вратата на Тодор Кючуков.

Гостите от Своге стигнаха до успеха в 73-ата минута, когато след хубав извеждащ пас Стойчо Младенов излезе сам срещу вратаря Иванов и го преодоля за крайното 2:1 за гостите.